Białostocki szpital otrzyma pieniądze
Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku otrzyma 500 tysięcy złotych dotacji. Dzięki tym środkom będzie możliwy zakup do monitorowania płodów. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta.
Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku otrzyma 500 tysięcy złotych dotacji. Dzięki tym środkom będzie możliwy zakup do monitorowania płodów. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta.
Specjaliści podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach poinformowali, że statystyczna Polka rodzi obecnie dziecko w wieku ponad 29 lat - o 3 lata później, niż jeszcze w 2000 r. O połowę spadła natomiast w ciągu ostatnich 10 lat umieralność okołoporodowa dzieci.
Specjaliści odradzają rodzinny poród mężczyznom, którzy nie są do tego przygotowani. Może to niekorzystnie wpłynąć na relacje seksualne rodziców.
Polacy wykupili aż o 28% polis zdrowotnych więcej niż przed rokiem – tak wynika z danych opublikowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Badania obejmują pierwsze trzy kwartały 2016 r.
W Klinice Leczenia Niepłodności Bocian w Katowicach ruszyła akcja bezpłatnych badań. Pozwolą one kobietom sprawdzić stan swojej płodności i ocenić szanse na zajście w ciążę.
W Łodzi tworzona jest sieć szpitali. Jednak dwie niepubliczne, bardzo popularne wśród Łodzianek lecznice, mogą nie zostać włączone do sieci. Chodzi o Medeor Szpital Wielospecjalistyczny i Szpital Salve. Sprawę skomentował Minister Zdrowia, Konstanty Radziwiłł.
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wyraził swoje zdanie na temat zapowiedzianego wprowadzenia recept na sprzedaż „pigułki ellaOne”. Wiele organizacji kobiecych planuje 8 marca zamanifestować swój sprzeciw wobec takiej decyzji.
Eksperci alarmują, że w regionie lubelskim noworodki znacznie częściej umierają na wsi. Twierdzą oni, że taką przyczyną może być nieprawidłowy monitoring ciąży i różnice w świadomości ciężarnych. Badanie przeprowadził Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.
Rzecznik praw obywatelskich wystąpił do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła z prośbą o analizę, na ile braki personelu w szpitalach i przychodniach mogliby wypełnić medycy z państw nienależących do UE. Takie zapytanie zostało skierowane w związku z deficytem kadr medycznych, lekarzy wciąż brakuje.
Rozpoczął działanie zmodernizowany Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Noworodków Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie. Pracę oddziału mają usprawnić dwuosobowe sale z węzłem sanitarnym, gabinety zabiegowe i dyżurki pielęgniarek.
Kobiety z Jastrzębia Zdroju, które wygrały walkę z rakiem piersi, podzielą się swoimi doświadczeniami z innymi. Tamtejsze Amazonki organizują 28 lutego b.r. spotkanie dla pań potrzebujących wsparcia oraz ich rodzin.
Certyfikat Akredytacyjny przyznany przez European Board and College of Obstetrics and Gynaecology otrzymała Klinika Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Taki certyfikat posiada tylko sześć ośrodków w Polsce.