Kobiety wytoczyły wojnę porodówkom
„Po tym jak zostałam potraktowana w czasie porodu, zdecydowałam, że już nie będę miała więcej dzieci" – wyznaje jedna z kobiet, która zdecydowała się wziąć udział w akcji „Lepszy poród”. Inicjatorki akcji zdecydowały się wystąpić z apelem do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza oraz premier Ewy Kopacz, by wsparli je w walce z łamaniem prawa na porodówkach.

"Seksualność Polaków 2011" – to nazwa raportu przeprowadzonego przez TNS OBOP na reprezentatywnej grupie 3033 osób w wieku 18-59 lat. Badanie zostało przeprowadzone w sierpniu i wrześniu 2011 roku, jednak ostatnio zrobiło się o nim głośno, ze względu na nową analizę pod kątem zachowań seksualnych w zależności od poglądów politycznych Polaków.
Nie powinno się odchodzić od tworzenia w Polsce sieci ośrodków onkologicznych zapewniających kompleksowe leczenie raka piersi. To jedno ze stwierdzeń profesora Tadeusza Pieńkowskiego – prezesa Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego. Stwierdzenie to padło podczas zorganizowanej specjalnie na ten temat konferencji prasowej w Warszawie.
Propagowanie wiedzy i badań z zakresu uroginekologii oraz rekonstrukcji dna miednicy – to jeden z celów Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, które powstało w sierpniu 2014 roku w Krakowie. Działania Towarzystwa polegają na interdyscyplinarnej współpracy lekarzy ginekologów, urologów, chirurgów i fizjoterapeutów.
Gwałtowny spadek kształcenia na studiach medycznych – to czarny scenariusz pisany przez rektorów akademickich w związku z obecnie realizowaną reformą kształcenia studentów. Rektorzy kilku polskich uczelni twierdzą, że brakuje środków finansowych na zapewnienie warunków kształcenia wymaganych prawem oraz nie ma odpowiednich przepisów, które regulowałyby przyszłość absolwentów. 
Wielka przeprowadzka – tak w skrócie można określić to, co dzieje się właśnie w Zabrzu. W dniach 26 – 31 października odbywa się przenoszenie m.in. oddziału położnictwa i ginekologii Szpitala Miejskiego do nowego zabrzańskiego Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Oddział w nowym miejscu ma rozpocząć funkcjonowanie już 1 listopada 2014 roku.

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. W związku z tym pojawiło się w tym miesiącu wiele inicjatyw, które poruszają problem nowotworu piersi. „Każdy rak jest inny. Poznaj go i pokonaj!” - to tytuł wystawy, którą otwarto 11 października na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Interaktywna wystawa edukacyjna została podzielona na cztery obszary tematyczne.


