W Rosji spada poparcie dla aborcji
Z badań niezależnego ośrodka Lewady wynika, że ponad połowa Rosjan (52 procent), opowiada się za utrzymaniem prawa kobiet do aborcji. Jest to o wiele mniej, niż jeszcze w 1998 roku, wtedy za prawem do aborcji opowiedziało się 65 procent Rosjan.

Zamknięto oddział ginekologiczno-położniczy w szpitalu w Łapach. Główną przyczyną zamknięcia jest brak kadry medycznej. Tadeusz Gniazdowski, dyrektor szpitala, który podjął decyzję o zamknięciu, twierdzi że zdarzały się dni, gdy z powodu braku lekarzy nie było możliwości zapewnienia odpowiedniej opieki pacjentkom.
Błędna świadomość dotycząca zachorowań na raka szyjki macicy dominuje w wielu społeczeństwach – również wśród Polaków. Według błędnych przekonań, rak szyjki macicy to choroba głównie kobiet młodych i w średnim wieku. Statystyki pokazują jednak zupełnie inną rzeczywistość – połowa śmiertelnych przypadków dotyczy pań po 65. roku życia – twierdzą naukowcy na łamach British Medical Journal.
Od drugiej połowy czerwca w Polsce wykonywane jest nieinwazyjne genetyczne badanie prenatalne NIFTY. Wykrywa ono aberracje chromosomowe, a w szczególności trisomie (obecność trzeciego chromosomu) 21,18 i 13, czyli zespoły Downa, Edwardsa i Patau oraz nieprawidłowości w liczbie chromosomów płci, wybrane mikrodelecje i określa płeć dziecka.
Niecodziennego odkrycia dokonano w jednym ze szpitali w Ameryce Południowej. W ciele 92-letniej kobiety odkryto zwapniony płód. Kobieta nosiła go prawdopodobnie przez 75 lat. Do odkrycia doszło w Szpitalu Claudio Vicuna w San Antonio (Chile).
Bank mleka kobiecego w Toruniu, działający przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, ma już dwa lata. Udało się w tym czasie pozyskać blisko 420 litrów mleka. W banku mleka jest zarejestrowanych 67 dawczyń, a z mleka skorzystało 450 wcześniaków.
W Nowym Sączu doszło do przestępstwa na tle seksualnym. Mężczyzna podający się za lekarza ginekologii, wdarł się na oddział ginekologiczno-położniczy nowosądeckiego Szpitala Specjalistycznego. Pod pretekstem badań dotykał dwie pacjentki w miejscach intymnych.
Wystartowała II edycja kampanii społeczno-edukacyjnej i konkursu „Położna na medal” zorganizowana przez Akademię Malucha Alantan. Patronat merytoryczny nad tegoroczną kampanią i konkursem objęła Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz portal edukacjapacjenta.pl. Patronat medialny nad akcją objął potral 
Szkoccy naukowcy poinformowali podczas zjazdu European Society of Human Reproduction, że kobiety cierpiące na endometriozę są bardziej narażone na: poronienie w pierwszym trymestrze, ciążę pozamaciczną i powikłania okołociążowe.
Dziewczynka, która przyszła na świat w 26 tygodniu ciąży w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku jest w stanie krytycznym. Rodzice dziecka są oburzeni – twierdzą, że nie wykonano cesarskiego cięcia, choć były do tego wskazania. Obecnie dyrekcja szpitala powadzi postępowanie wyjaśniające.
W miniony czwartek odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia. Podczas posiedzenia wysłuchano informacji na temat "standardów opieki nad pacjentką w ciąży powikłanej" i możliwości ich implementacji do rozporządzeń ministra zdrowia oraz opieki neonatologicznej w Polsce.


