KURSY PTGP

BIG DEAL 2024

Podczas organizowanego w dniach 11-13 września 2014 roku II Sympozjum Szkoleniowego Medycyny Rozrodu i Endokrynologii Ginekologicznej pt. „Płodność i niepłodność w XXI wieku” odbyły się wybory do władz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu. Powołani zostali nowi przewodniczący Towarzystwa oraz, w wyniku głosowania członków Walnego Zgromadzenia, wybrano skład poszczególnych organów zarządzających. W nowej kadencji grono osób funkcyjnych w PTMR wspierać będzie troje specjalistów Centrum Ginekologii i Leczenia Niepłodności VITROLIVE.

 

W głosowaniu organizowanym na Walnym Zgromadzeniu Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu pod przewodnictwem ustępującego ze stanowiska Przewodniczącego prof. Sławomira Wołczyńskiego.

Nową przewodniczącą PTMR została dr Katarzyna Kozioł, ginekolog położnik i starszy embriolog kliniczny, na co dzień silnie związana z tematyką zarządzania Laboratorium IVF. Nominację na stanowisko zastępcy wręczono dotychczasowemu członkowi Zarządu Towarzystwa – prof. Waldemarowi Kuczyńskiemu. Do grupy nowo obranego Zarządu, spośród 8 zgłoszonych specjalistów, wybrano: prof. Krzysztofa Łukaszuka, dr Joannę Liss, dr Krzysztofa Papis oraz dwóch reprezentantów Centrum Ginekologii i Leczenia Niepłodności VITROLIVE: dr Annę Janicką i dr Tomasza Bączkowskiego. W głosowaniu Członków PTMR oboje reprezentanci VITROLIVE otrzymali największe poparcie – kolejno 62 i 60 głosów.

Na spotkaniu dokonano także wyboru składu Komisji Rewizyjnej. W nowej kadencji Zarządu zasiadać w niej będą: dr hab. Stanisław Horàk, dr Jan Czerniecki oraz, także związany z VITROLIVE, dr Robert Sienkiewicz.

Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu to stowarzyszenie mające za zadanie szerzenie i doskonalenie zasad deontologii lekarskiej, podnoszenie kwalifikacji zawodowych i poziomu naukowego Członków Towarzystwa oraz autorytetu w społeczeństwie dla profesjonalistów zajmujących się embriologią kliniczną i medycyną wspomaganego rozrodu. PTMR współdziała z organami administracji państwowej, instytucjami naukowymi oraz towarzystwami naukowymi, a w szczególności z Polskim Towarzystwem Ginekologicznym, Towarzystwem Biologii Rozrodu, European Society for Human Reproduction and Embryology, International Federation of Fertility Societies, American Society for Reproductive Medicine oraz stowarzyszeniami wyższej użyteczności pracującymi na rzecz ochrony zdrowia. Zadaniem PTMR jest również stała ochrona interesów i praw profesjonalistów zajmujących się embriologią kliniczną i medycyną wspomaganego rozrodu, zapewnienie wysokiej jakości usług świadczonych przez instytucje zajmujące się embriologią kliniczną i medycyną rozrodu, poprzez prawnie dopuszczalne formy nadzoru oraz reprezentowanie embriologii klinicznej oraz dziedzin pokrewnych i ich osiągnięć naukowych w kraju i za granicą. PTMR regularnie publikuje standardy i zalecenia medyczne oraz angażuje się w rozwój rodzimej medycyny rozrodu.