e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówWojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS, poinformował, że liczba e-zwolnień wystawionych przez lekarzy w całym kraju - od początku grudnia - przekroczyła już 450 tys. Wynika z tego, że zwolnienia papierowe nie osiągnęły progu 1 proc.

e-gionekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówPrzedstawiciele ZUS-u twierdzą, że po wejściu w życie obligatoryjności e-zwolnień liczba kontroli ubezpieczonych na zwolnieniach nie ulegnie zwiększeniu. Nie zmniejszy się diametralnie także liczba wystawianych zaświadczeń.

e-ginekologia.pl - portal dla lekatrzy ginekologówPomimo trwających prac nad rozporządzeniem ministra finansów w sprawie kas rejestrujących, samorząd lekarski sygnalizuje zastrzeżenia co do jednego z przepisów. Chodzi o wymóg zachowania przez lekarza tajemnicy oraz zapewnienia ochrony danych osobowych pacjentów. Sprzeciw członków samorządu budzi przepis, który zakłada, że na paragonie będzie widniała nazwa wykonanej usługi.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówKobieta, która zniesławiła w mediach społecznościowych prof. Bogdana Chazana stanie przed sądem. Zamieściła ona obraźliwy wpis, w którym stwierdziła, że prof. Bogdan Chazan, pracując jeszcze w Szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie, odmówił jej cesarskiego cięcia z uwagi na własne przywiązanie do wartości religijnych.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówJuż w przyszłym roku Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadzi udogodnienia dla pacjentów. Od lipca będą do nich wysyłane SMS-owe przypomnienia. NFZ twierdzi, że takie rozwiązania skrócą kolejki i oczekiwanie na wizytę.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówDo Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych wpłynął wniosek o zatwierdzenie kodeksu postępowania dla placówek medycznych w kwestii ochrony danych osobowych. Taki wniosek w imieniu własnym i pięciu innych wiodących organizacji złożyła Polska Federacja Szpitali. Zatwierdzenie tego kodeksu będzie wiążące dla wszystkich przychodni, gabinetów i szpitali.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówJuż ponad połowa lekarzy wystawia zaświadczenia o niezdolności do pracy w formie elektronicznej – tak wynika ze statystyk ZUS-u. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku z tej formy korzystało zaledwie 6 procent lekarzy.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówZmieniają się zasady kontrolowania placówek medycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Po zmianach kontrole mają być mniej uciążliwe. Mają być przeprowadzane tylko tam, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia nieprawidłowości.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówPrezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zapoznało się z projektem rozporządzenia Ministra Finansów. Dotyczy on sprawy zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówMinisterstwo Zdrowia w odpowiedzi na interpelacje poselską przypomina, że tam gdzie jest utrudniony dostęp do ginekologa, ciążę fizjologiczną może prowadzić położna. Ginekolog – położnik musi jednak przynajmniej trzy razy odbyć konsultacje z przyszłą mamą.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówKrytycznie oceniane przez Naczelną Radę Lekarską jest prawodawstwo, które pozbawia lekarzy prawa do wypoczynku w dzień, który dla wszystkich innych grup zawodowych będzie świętem narodowym. Tak twierdzi Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

e-ginekologia.pl - portal dla ginekologówMinisterstwo Zdrowia chce wesprzeć finansowo apteki w celu ich dostosowania do wymagań informatycznych związanych z wdrożeniem e-recepty. W związku z tym Naczelna Rada Lekarska apeluje do Ministra Zdrowia o pilne wprowadzenie udogodnień również dla lekarzy i lekarzy dentystów.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówSzkolenia dotyczące wystawiania e-zwolnień rozpoczyna Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Są one skierowane do asystentów medycznych. Od poniedziałku, 22 października, mogą oni już wystawiać e-zwolnienia w imieniu lekarza.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówUstawę zakładającą, że e-zwolnienia będą mogli wystawiać asystenci medyczni podpisał w piątek 5 października Prezydent Polski Andrzej Duda. Przypomnijmy, że pod koniec września senat bez poprawek przyjął rządową nowelizację ustawy.

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny