e-ginekologia.pl - Nowy Gabinet GinekologicznySposobom leczenia liszaja twardzinowego sromu - w nr. 5 Nowego Gabinetu Ginekologicznego - poświeciliśmy aż dwa artykuły. Jeden opisuje metodę leczenia liszaja, który jest oporny na leczenie zachowawcze, drugi artykuł pokazuje sposób leczenia przy użyciu tradycyjnych metod. Kolejny temat to - torbiele endometrialne, jako pierwszy, ale późny objaw endometriozy. Artykuł autorstwa dr. Jana Olka, polskiego ginekologa - od lat pracującego w szpitalu w Dortmundzie, w Niemczech.
Niniejsze wydanie Nowego Gabinetu Ginekologicznego uzupełniają artykuły: "Komórki macierzyste raka – implikacje kliniczne" oraz "Choroby oczu u kobiet w okresie ciąży i po porodzie". Natomiast w publikacji autorstwa dr Moniki Jasielskiej z Kliniki Chirurgii Siatkówki i Ciała Szklistego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie znajdą Państwo m.in. wytyczne Polskiego Towarzystwa Okulistycznego do rozwiązywania porodu poprzez cesarskie cięcie.
Tradycyjnie w naszym dwumiesięczniku nie zabrakło przedstawienia nowych technologii, tym razem, prezentujemy dwa nowatorskie urządzenia do leczenia WNM. Z kolei w rubryce prawnej znajdą Państwo informacje, że jednak nie wszystkie gabinety będą musiały mieć wdrożony system e-dokumentacji od 1 stycznia 2019 r.
Zapraszamy do lektury. Spis treści znajduje się tutaj. Prenumeratę w cenie 90 zł za rok można zamówić klikając tutaj.

e-ginekologia.pl - Nowy Gabinet GinekologicznyGłównym tematem czwartego numeru Nowego Gabinetu Ginekologicznego jest radiofrekwencja. Wykorzystanie jej w ginekologii przynosi bardzo dobre efekty. O zaletach i swoich doświadczeniach w wykorzystaniu noża RF napisał wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej - dr Piotr Kolczewski. Z kolej prof. Jerzy Szczapa jest autorem bardzo ciekawego artykułu na temat probiotyków w okresie perinatalnym. Profesor dzieli się z czytelnikami zaskakującymi wynikami swoich badań i obserwacji. Dr Marcin Kucharzewski opublikował natomiast trzecią część artykułu na temat przewlekłej choroby żylnej.
W każdym numerze Nowego Gabinetu Ginekologicznego publikujemy artykuły związane z prawem medycznym. Nie inaczej jest i tym razem. Wejście RODO spowodowało istotne zmiany w wydawaniu kopii dokumentacji medycznej. Pojawiła się ustawa o Internetowym Koncie Pacjenta. O tych zmianach przeczytają Państwo w artykułach przygotowanych przez naszych prawników.
Dopełnieniem tego wydania NGG jest artykuł o nowoczesnych systemach KTG oraz o tym, jak powinna przebiegać skuteczna dezynfekcja.
Pełen spis treści znajduje się tutaj.
Zapraszamy do wykupienia prenumeraty. Jak to zrobić? Kliknij tutaj.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówRODO – to ostatnio często wymawiany skrót także przez lekarzy. Dlatego w najnowszym wydaniu Nowego Gabinetu Ginekologicznego dość obszernie opisaliśmy wpływ nowego prawa na funkcjonowanie gabinetu ginekologicznego. Drugą nowością prawną, której termin powoli się zbliża, to e-dokumentacja medyczna. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już od 1 stycznia przyszłego roku wszyscy lekarze będą musieli prowadzić dokumentację medyczną swoich pacjentów w formie elektronicznej. W numerze 3/2018 Nowego Gabinetu Ginekologicznego opublikowaliśmy obszerny artykuł, który pomoże wybrać właściwy program do prowadzenia e-dokumentacji.
Oczywiście w tym wydaniu nie mogło zabraknąć również tematów ginekologicznych. Zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem nt. kwasu hialuronowego w praktyce ginekologicznej. Opublikowaliśmy też artykuł dotyczący unaczynienia warg sromowych mniejszych w zabiegach labioplastyki oraz podjęliśmy temat diagnostyki niewydolności żylnej.
Oczywiście to tylko niektóre z problemów poruszanych przez nas w najnowszym wydaniu Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty i zapoznania się ze spisem treści.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologów„Rak szyjki macicy a infekcja HPV", to główny temat drugiego w tym roku numeru Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Dr n. med. Iwona Kozak-Michałowska przypomina, że nowotwory szyjki macicy stanowią 5,3% zachorowań i 4,7% zgonów nowotworowych u kobiet, i w obszernym artykule podaje sposoby diagnostyki infekcji HPV. Dr n. med. Marcin Kucharzewski poruszył temat epidemiologii i patofizjologii przewlekłej niewydolności żylnej, a dr n. med. Tadeusz Oleszczuk napisał artykuł pt. „Ocena stanu płodu w okresie przedporodowym badaniem teleKTG”. Bardzo ciekawe jest również opracowanie dr n. med. Magdaleny Chrościńskiej-Krawczyk na temat wspomagania terapii autyzmu krwią pępowinową. Uzupełnieniem tematów ginekologicznych jest artykuł dr. n. med. Piotra Kolczewskiego pt. „Historia anatomii łechtaczki”.

Wśród tematów prawnych, oprócz kolejnej garści „Pytań do Prawnika", na które odpowiada mgr Maciej Gibiński, polecamy również rozważania, prawnika Tomasza Popielskiego, na temat utraty zaufania pacjenta, pomimo podjętego prawidłowego leczenia. Jakie skutki prawne grożą lekarzowi, gdy pacjent na niego się po prostu obrazi.

Zachęcamy do wykupienia prenumeraty Nowego Gabinetu Ginekologicznego.
Jak to zrobić? Zobacz tutaj.
Pełen spis treści znajduje się tutaj.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówRODO – ten skrót w ostatnich czasach elektryzuje wszystkich zarządzających placówkami medycznymi. Dlatego na łamach pierwszego w 2018 roku wydania Nowego Gabinetu Ginekologicznego opisaliśmy wszystko to, co lekarze prowadzący własne gabinety lub współpracujący z innymi gabinetami powinni wiedzieć na temat ochrony danych osobowych w kontekście RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Uzupełnieniem tematów prawnych w tym numerze jest artykuł o konieczności przygotowywania przez lekarzy sprawozdań statystycznych.
Wśród tematów medycznych polecamy artykuł redaktora naczelnego naszego magazynu – lek. med. Jacka Tulimowskiego, pt. Zastosowanie analizy mutacji genetycznych i markerów nowotworowych w diagnostyce raka piersi i jajnika. Bardzo ciekawy tekst o diagnostyce ednometriozy napisał lek. med. Tomasz Szaflik. Zachęcamy również do zapoznania się z nowatorską metodą leczenia dysfunkcji seksualnych przy użyciu osocza bogatopłytkowego, którą opisał dr n. med. Piotr Kolczewski. Dopełnieniem medycznej części magazynu są artykułu o przesiewowym badaniu kolposkopowym oraz artykuł na temat metod postępowania przy leczeniu blizn.
Pełen spis treści znajduje się tutaj.
Zachęcamy do wykupienia prenumeraty. Jak to zrobić? – proszę kliknąć tutaj.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówRola karnityny w leczeniu męskiej niepłodności, diagnostyka neoplazji śródnabłonkowej szyjki macicy oraz klasyfikacja anatomii warg sromowych mniejszych – to tytuły artykułów naukowych, które zostały opublikowane w najnowszym wydaniu Nowego Gabinetu Ginekologicznego.
Uzupełnieniem artykułów medycznych w naszym magazynie są artykuły prawne. W tej części szeroko opisaliśmy nowe zasady magazynowania odpadów, jeszcze raz poruszyliśmy temat konieczności instalowania programów do prowadzenia e-dokumentacji i wyjaśniliśmy zasady odtwarzania muzyki w gabinecie lekarskim oraz w poczekalni w celu uprzyjemnienia pobytu pacjentom w przychodni.
Oczywiście to tylko kilka najciekawszych naszym zdaniem artykułów, które znalazły się w numerze 6/2017 Nowego Gabinetu Ginekologicznego.
Zachęcamy do zapoznania się ze spisem treści tego numeru – kliknij tutaj, oraz wykupienia prenumeraty – jak to zrobić – kliknij tutaj.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNa początku listopada 2017 wydaliśmy piąty numer Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Jak zwykle, znajdą w nim Państwo wiele opracowań dotyczących prawa z zakresu medycyny, z naciskiem na aspekty związane z leczeniem ginekologicznym, a także artykuły dotyczące nowych metod leczenia schorzeń związanych z ginekologią.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówW sierpniowym wydaniu magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny, tradycyjnie znajdą Państwo kilka artykułów z zakresu prawa medycznego, dotyczącego zagadnień ginekologicznych oraz artykuły dotyczące leczenia schorzeń ginekologicznych.
Prawne aspekty cięcia cesarskiego – to tytuł publikacji Moniki Drab-Grotowskiej, radcy prawnego, która na podstawie orzeczeń polskich sądów, przedstawia kompendium wiedzy na temat prawnej strony cesarskiego cięcia. Eksperyment medyczny, to kolejny temat prawny. Tomasz Popielski opisał, kiedy możemy stosować eksperymentalne leczenie oraz zaproponował wzór formularza zgody pacjenta na takie leczenie. W uzupełnieniu tego cyklu tematów publikujemy także "Pytania do Prawnika", w których Maciej Gibiński daje odpowiedzi na kolejnych 10 pytań przesłanych do naszej redakcji (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Nowy Gabinet Ginekologiczny - e-ginekologia.plDlaczego vulvodynia jest tak rzadko rozpoznawana przez lekarzy, jaki jest mechanizm działania przeciwnowotworowego metforminy, czy skupione ultradźwięki (HIFU) to przyszłość ginekologii – to tylko niektóre tematy opisane w numerze 3/2017 Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Ponadto, znajdą w nim Państwo kolejny zestaw "Pytań do Prawnika" (wraz z odpowiedziami oczywiście) oraz obszerny artykuł radcy prawnego o tym, czy można i jak reklamować swój gabinet. Wśród tematów technicznych, proponujemy zapoznanie się z obszernym opracowaniem dotyczącym programów komputerowych do prowadzenia e-dokumentacji. Przypomnijmy, że do końca tego roku w każdym gabinecie lekarskim będzie musiał działać taki program. Ale informatyka, to nie tylko programy komputerowe. Bardzo szybko rozwija się gałąź telemedycyny. Jakie są jej możliwości w opiece okołoporodowej? Na to pytanie również znajdziecie Państwo odpowiedź w tym numerze Nowego Gabinetu Ginekologicznego. To oczywiście tylko niektóre z naszych propozycji. Ciekawych artykułów jest wiecej.
Pełen spis treści najnowszego numeru znajduje się tutaj.
Jeśli chcesz zamówić prenumeratę (w cenie 90 zł / rok) kliknij tutaj.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNajlepsze programy do prowadzenia e-dokumentacji, prawne kwestie związane z leczeniem eksperymentalnym, diagnostyka zmian rozrostowych w obrębie jajników, hormonalna terapia menopauzalna oraz zestaw pytań i odpowiedzi do naszego redakcyjnego prawnika to, naszym zdaniem, najciekawsze artykuły w najnowszym numerze Nowego Gabinetu Ginekologicznego.
W przededniu zmian prawnych dotyczących prowadzenia dokumentacji, bardzo istotny staje się wybór odpowiedniego programu komputerowego. Na rynku jest wiele propozycji, jest w czym wybierać. Jednak lekarze, którzy nigdy nie korzystali z takich programów, mają nie lada problem. Nasz artykuł jest krótkim przewodnikiem po wszystkich najważniejszych funkcjonalnościach programów do EDM. Z kolei tekst o eksperymencie medycznym jest prawnym spojrzeniem na to zagadnienie. Wszelkie niestandardowe metody leczenia, mogą być podciągnięte pod eksperyment medyczny. Dlatego warto wiedzieć co już jest eksperymentem, a co jeszcze nie.
Szczegółowy spis treści znajduje się tutaj.
Jeśli chcesz wykupić prenumeratę kliknij tutaj.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówWydaliśmy pierwszy w tym roku numer Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Jak zwykle, znajdą w nim Państwo artykuły z zakresu prawa medycznego oraz artykuły z tematyki leczenia ginekologicznego. Bardzo ciekawa jest, naszym zdaniem, publikacja na temat wpływu choliny na przebieg ciąży i rozwój dziecka. Okazuje się, że prawidłowa jej suplementacja może znacząco podwyższyć iloraz inteligencji dziecka. W kolejnym artykule natomiast zajęliśmy się problematyką niedokrwistości u kobiet w ciąży.

Nowy Gabinet GinekologicznyWstrząs anafilaktyczny w gabinecie ginekologicznym – to temat przewodni najnowszego wydania Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Ratownicy medyczni z dużym stażem, opisują jak należy się zachować w przypadku pacjentki, która zdradza symptomy wstrząsu. W jaki sposób szybko ocenić głębokość wstrząsu, jakie podjąć działania. Drugim dość ciekawym zagadnieniem jest leczenie blizn pozostających po zabiegach ginekologicznych. Nowoczesne metody terapeutyczne pozwalają takie blizny leczyć z dużym sukcesem. Jakie to metody? Zapraszamy do lektury.

Nowy Gabinet GinrkologicznyJaka instytucja i w jakim zakresie może kontrolować gabinet lekarski, a w szczególności ginekologiczny? Kiedy jesteśmy zmuszeni wpuścić osobę kontrolującą do gabinetu lub placowki, a kiedy możemy nie zgodzić się na taką kontrolę – wszystkie te wątpliwości wyjaśnia prawnik Tomasz Popielski w najnowszym wydaniu Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Ponadto, z zagadnień prawnych, opisaliśmy nowe zasady zdobywania punktów edukacyjnych oraz zasady udzielania lekarzom urlopów na szkolenia zawodowe. Oczywiście publikujemy także kolejny zestaw odpowiedzi prawnika Macieja Gibińskiego, w cyklu: Pytania do Prawnika.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNowe zasady zdobywania punktów edukacyjnych, obowiązek szkolenia BHP dla lekarzy ginekologów, gwarancja na leczenie – czy coś takiego w ogóle istnieje, zasady udostępniania dokumentacji medycznej, to tylko niektóre zagadnienia, na które znajdą Państwo odpowiedzi w najnowszym wydaniu Nowego Gabinetu Ginekologicznego.

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny