e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówProfesor Eugeniusz Murawski (l. 91) co tydzień jeździ samochodem do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie operuje małych pacjentów na oddziale chirurgii dziecięcej. Prowadzi weekendowe zajęcia dla ratowników w Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim.  Jest autorem nowatorskiej, cenionej na całym świecie, metody operacji rozszczepów wargi i podniebienia, pasjonatem medycyny, lekarzem z powołania.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówSamodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie wprowadzi pilotażowy program dla kobiet w ciąży, który ma jak najwcześniej wykryć i leczyć niewydolność łożyska. Światowe badania wskazują, że takie postępowanie pozwala zredukować występowanie wczesnych postaci niewydolności łożyska o ponad 80 proc.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówCentrum Symulacji Medycznych Położnych "Bezpieczny Poród" Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zostanie otwarte 5 grudnia. Centrum powstaje, by zminimalizować ewentualne ryzyko lub powikłania związane z porodem i opieką okołoporodową.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówDziewięć miesięcy ciąży to wyjątkowy czas, który na zawsze odmieni  codzienność przyszłych rodziców. Z jednej strony jest to piękny okres oczekiwania najpiękniejszego momentu w życiu, z drugiej ciąża i poród to ogromny wysiłek dla przyszłej mamy. Rodzicom podczas porodu towarzyszy położna, która opiekuje się i wspiera rodzącą, czuwa nad przychodzącym na świat dzieckiem. Ogólnopolski konkurs „Położna na medal” powstał właśnie po to, aby nagrodzić zaangażowanie, profesjonalizm, miłość do zawodu położnych w całej Polsce. Jeszcze tylko do końca grudnia 2018 roku, pacjentki i ich rodziny mogą podziękować położnej i oddać na nią głos na stronie www.poloznanamedal2018.pl.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówPierwsze w Polsce mastektomie podskórne z jednoczasową rekonstrukcją piersi z wykorzystaniem dwustronnej biologicznej siatki oplatającej implant wykonano w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Tak innowacyjną rekonstrukcję wykonuje się z użyciem macierzy ADM w innowacyjnym kształcie.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówJesteśmy wciąż na szarym końcu wśród państw europejskich pod względem liczby zgłaszających się kobiet na bezpłatne badania mammograficzne. W Polsce zaledwie 47 procent pań w wieku 50 – 69 lat zgłasza się na takie badania.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówOgromne straty generuje Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Noworodkowy szpitala w Proszowicach. Przez zadłużenie pojawiło się nawet niebezpieczeństwo zamknięcie szpitala. Rada Powiatu przygotowała jednak program naprawczy dla szpitala.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówZainicjowano w Polsce nową nieinwazyjną metodę diagnostyczną, która służy do wykrywania zmian nowotworowych w piersiach. Chodzi o mammodiagnostykę – badanie palpacyjne, które wykonywane jest przez wyszkolonych masażystów.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNawet o 79 proc. bardziej narażone na depresję poporodową są kobiety, które rodzą chłopców. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Kent w Wielkiej Brytanii, którzy przeanalizowali dane dotyczące 296 kobiet.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówPrzed Centrum Matki i Noworodka w Kielcach zebrała się grupa kilkunastu osób, by się modlić o zaprzestanie stosowania aborcji. Chcieli w ten sposób wyrazić sprzeciw wykonywaniu aborcji w tej placówce. Akcję zorganizowała Fundacja Pro – prawo do życia.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówTrendem w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. M. Pirogowa w Łodzi staje się poród dziecka w pęcherzu. Amnioprotekcja okazuje się mieć dodatni wpływ na przedwcześnie urodzone dzieci, u których stwierdza się niedojrzałe narządy.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówDo zaburzeń neurorozwojowych u dzieci może prowadzić narażenie na insektycydy w procesie prenatalnym. Eksperci zdrowia publicznego twierdzą, że istnieją na to wystarczające dowody.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówPrzyszli rodzice, którzy zdecydowali się na poród w opolskim Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii uczą się śpiewać kołysanek. Takie zajęcia postanowiła poprowadzić Monika Piechaczek z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówBycie mamą to najbardziej fascynująca przygoda w życiu każdej kobiety. Dzięki wsparciu i obecności położnej, rodzącej łatwiej jest znieść trudne i bolesne chwile związane z porodem. To właśnie położna podczas porodu jest największym przyjacielem i doradcą każdej kobiety. Jej profesjonalizm, zaangażowanie, spokój, doświadczenie i wskazówki są niezbędnym elementem porodu. Ogólnopolski konkurs „Położna na medal” powstał po to, aby nagrodzić najbardziej profesjonalne i wspaniałe położne w całej Polsce. Jeszcze do końca grudnia 2018 roku, każda mama może podziękować położnej i oddać na nią głos na stronie www.poloznanamedal2018.pl.

Podkategorie

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny