lampa zabiegowa bezcieniowa ks q10 led minPlacówki świadczące usługi medyczne muszą dziś sprostać wielu wymaganiom, a najważniejszym z nich jest nowoczesne wyposażenie. Wykorzystanie najnowocześniejszej, niezawodnej aparatury rzutuje na jakość świadczonych usług, ułatwia wykonywanie wszelkich procedur medycznych oraz buduje odpowiedni wizerunek gabinetu medycznego. To także niezaprzeczalna korzyść dla pacjenta, który ma możliwość korzystania ze świadczeń medycznych na miarę XXI wieku. Jednym z najważniejszych sprzętów w każdym gabinecie zabiegowym jest oświetlenie – a bezkonkurencyjne okazują się być lampy LED.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówTelemedycyna jest dynamicznie rozwijającym się nurtem współczesnej opieki nad pacjentem. Łącząc w sobie elementy medycyny, informatyki oraz telekomunikacji, w znaczący sposób poprawia jakość usług medycznych. Oferuje rozwiązania w wielu dyscyplinach, w tym w opiece okołoporodowej, powstało bowiem mobile KTG.

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówMetoda HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) znana jest w medycynie od ponad 20. lat. Wykorzystywana jest m.in. do ablacji guzów, np.: prostaty i mięśniaków. Od około 4. lat obecna jest w medycynie estetycznej, a od niedawna znalazła zastosowanie także w ginekologii estetycznej.
Ultradźwięki o wysokiej intensywności, skoncentrowanej wiązki ultradźwiękowej, działającej selektywnie w zakresie od 1,5 do 4,5 mm grubości ściany pochwy, działają w zakresie końcowego termicznego efektu podobnie do lasera CO2, jednak w porównaniu z laserem, zasięg penetracji w głąb tkanki jest większy.

Pierwsze na świecie urządzenie do przesiewowego badania piersi w warunkach domowych stworzyli polscy naukowcy z biotechnologicznej spółki Braster. Chroniony patentami wynalazek trafił właśnie do powszechnej sprzedaży na polskim rynku. Głównym kanałem dystrybucji będzie strona internetowa producenta oraz sieć aptek. Firma Braster szacuje, że w ciągu roku sprzeda nawet 10 tys. sztuk urządzenia do samobadania piersi.

fotel ginekologiczny jfg 2Poradnia ginekologiczna to jedno z tych miejsc, które kobiety starają się omijać szerokim łukiem, póki tylko jest taka możliwość. Jednak regularne badania i nadzór lekarza są niezbędne dla zachowania prawidłowego stanu dróg rodnych kobiety, a niejednokrotnie tylko szybkie wykrycie zmian w początkowej fazie daje szansę na całkowite wyleczenie i pełną sprawność. Co zrobić, by kobiety odwiedzały gabinet częściej?

fotolia USGPytanie o różnice pomiędzy badaniem USG wykonywanym metodą dopochwową, a metodą przez powłoki brzuszne, zadaje sobie wiele kobiet odwiedzających gabinet lekarza ginekologa. Niektóre kobiety mogą odczuwać obawy, czy pewien dyskomfort w związku z badaniem dopochwowym, inne mogą zadawać pytanie, czy USG wykonywane przez powłoki brzuszne jest wystarczająco dokładne. Tak naprawdę, każda w powyższych metod badania ma swoje zalety i wskazania, ale także ograniczenia. Kiedy zatem powinno się wykonywać USG dopochwowe, a kiedy przez powłoki brzuszne?

e-ginekologia.plNóż plazmowy jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów przeznaczonych do chirurgii tkanek miękkich. Możliwości jego zastosowania są szerokie i stale się powiększają.

e-ginekologia.plNa polskim rynku pojawiła się rękawica do badania piersi – Breast Sense. Jest to rękawica wielokrotnego użytku do samodzielnego badania piersi. Przeznaczona dla kobiet powyżej 20. roku życia i polecana szczególnie kobietom w okresie menopauzy oraz po okresie karmienia piersią.

e-ginekologia.plSiemens wprowadził do sprzedaży nowy aparat ultrasonograficzny ACUSON X600 – przeznaczony dla gabinetów ginekologicznych i położniczych. Konstruktorzy podkreślają, że nowy model serii ACUSON oferuje przede wszystkim niezawodność i wydajność w ogólnych zastosowaniach obrazowania ultradźwiękowego.

Pessaroterapia jest coraz popularniejszą metodą leczenia Zaburzeń Statyki Narządów Rodnych (pelvic organ prolapse – POP) i może być skutecznie stosowana jako uzupełnienie metod chirurgicznych (operacji).

Firma Promedus zaprezentowała nowy elektryczny stół medyczny o nazwie Quest, firmy Midmark. Ma on zastąpić tradycyjną leżankę w gabinecie medycznym. Wachlarz zastosowań stołu jest bardzo szeroki, np. ginekologia, fizjoterapia, fizjologia, angiologia, badania USG, diagnostyka, a także chirurgia.

Firma Promedus z Łodzi wprowadziła do sprzedaży elektryczny wielofunkcyjny stół medyczny Duolys z oferty firmy Midmark Europe. Stół medyczny Duolys został tak zaprojektowany, aby zapewnić maksymalny komfort dla pacjentów i lekarza. Łatwość pozycjonowania oparcia oraz elektrycznie regulowana wysokość w zakresie 49-95 cm pozwala na uzyskanie idealnej pozycji pracy, dającej optymalny dostęp do pacjenta. Ustawienie pozycji stołu regulowane jest za pomocą specjalnego sterownika, który dostępny jest w wersji: ręcznej lub nożnej.

Firma Promedus z Łodzi wprowadza na rynek nowe lampy ginekologiczne francuskiego producenta LID. Są to modele o wdzięcznych nazwach Hepta i Bella. Światło lamp jest generowane dzięki kilku energooszczędnym diodom. W modelu Hepta jest ich 7, a w modelu Bella 12. Konstruktorzy założyli, że lampa może bezawaryjnie pracować 50 tys. godzin. Lampy nie generują ciepła i są przystosowane do długiej pracy.

Samodzielne, bardzo dokładne, badanie piersi i potencjalne wykrywanie zmian chorobowych może być wykonywane przez kobietę w domu. Służy do tego nowoczesna  technika termografii ciekłokrystalicznej, którą wykorzystuje tester Braster. Opracowali go polscy naukowcy.

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny