e-ginekologia.plW najnowszym numerze Nowego Gabinetu Ginekologicznego znajdą Państwo odpowiedzi na wiele pytań dotyczących prawnych aspektów funkcjonowania gabinetu ginekologicznego. Między innymi: Jak wygląda kwestia udzielania gwarancji przez lekarza na leczenie? Jeżeli pacjent nie podał w wywiadzie informacji o uczuleniach, a w trakcie leczenia wystąpiła alergia, to czy jest to wina lekarza? Czy mąż jest ustawowo upoważniony do uzyskania informacji o stanie zdrowia żony? Czy rodzic powinien upoważnić drugiego rodzica do wglądu do dokumentacji medycznej dziecka? Czy są jakieś obostrzenia prawne stosowania nowatorskich metod leczenia? Czy placówka medyczna ma obowiązek pobierania od pacjenta pisemnej zgody na przetwarzanie danych osobowych? Jak powinien zachować się lekarz, gdy małoletnia pacjentka nie chce się zgodzić na badanie, mimo że rodzice wyrażają zgodę?

 

Opisaliśmy też nowe przywileje położnych i pielęgniarek. Od przyszłego roku będą one mogły ordynować pacjentom leki. Kontynuujemy też temat kas fiskalnych. Nie wszyscy lekarze ginekolodzy muszą je posiadać. Jak skutecznie rozwiązać problem z nazwami usług medycznych, które są drukowane na paragonach.

Ministerstwo Zdrowa ma zamiar wprowadzić nowe , bardziej obostrzone, zasady postępowania z odpadami medycznymi. Jakie to zmiany, opisujemy w najnowszym numerze Nowego Gabinetu Ginekologicznego.

Jeśli chciałbyś otrzymać ten numer zaprenumeruj go już dziś. Kliknij tutaj.

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny