Polka, prof. Agnieszka Drosdzol-Cop, została wybrana na członka Zarządu Głównego European Association of Paediatric and Adolescent Gynaecology (EURAPAG) – Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej oraz Komitetu Naukowego EURAPAG – Academic Committee of EURAPAG na lata 2024-2027.
Międzynarodowa Konferencja EURAPAG odbyła się w Salonikach.
Pierwsza Polka w zarządzie EURAPAG
– Profesor Agnieszka Drosdzol-Cop jest pierwszym polskim przedstawicielem w Zarządzie i Komitecie Naukowym EURAPAG – poinformował Śląski Uniwersytet Medyczny. Polska przedstawicielka będzie promować działalność naukową EUPAPAG poprzez opracowywanie międzynarodowych rekomendacji i szkolenie podyplomowe lekarzy przygotowujących się do międzynarodowego egzaminu z ginekologii dziecięcej (IFEPAG). To ogromne wyróżnienie i dowód uznania dla niezwykłej pracy i osiągnięć Pani Profesor Agnieszki Drosdzol-Cop – Kierownika Pododdziału Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej, utworzonego w ramach Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej SUM – przekazała uczelnia w komunikacie.
Profesor Agnieszka Drosdzol-Cop
Profesor Agnieszka Drosdzol-Cop jest kierownikiem Pododdziału Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej, utworzonego w ramach Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej SUM. Od 2006 roku zajmuje się ginekologią dziecięcą i dziewczęcą. Leczy stany zapalne narządów płciowych, sklejone wargi sromowe, nieregularne krwawienia miesiączkowe, krwawienia młodocianych, endometriozę nastolatek, torbiele/guzy jajników i wady narządów płciowych u dziewcząt. Aktywnie wspieram osoby z zespołem Mayera-Rokitansky’ego-Küstera-Hausera. Ginekologia dziecięca stawia na zachowanie komfortu i bezpieczeństwa pacjentki, dlatego lekarze pracują w sposób delikatny i taktowny. Celem wizyty u ginekologa dziecięcego jest zapewnienie odpowiedniej opieki zdrowotnej, edukacji i wsparcia dziewcząt w okresie dojrzewania oraz rozwoju narządów rozrodczych. Jeśli pacjentka ma obawy lub pytania, zawsze powinna czuć się swobodnie, aby je wyrazić podczas wizyty. Wizyta rozpoczyna się od rozmowy lekarza z pacjentką i, w miarę możliwości, jej rodzicami lub opiekunami prawnymi. Lekarz może pytać o ogólny stan zdrowia, historię menstruacji (jeśli pacjentka już ma okres), obecne objawy lub dolegliwości oraz inne istotne informacje.
Dowiedz się więcej – Nowy Gabinet Ginekologiczny: Polka w zarządzie EURAPAG
Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Ginekologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.