Szpital Medicover uzyskał pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu prowadzonym przez Fundację Rodzić po Ludzku. Na ocenę składają się opinie kobiet na temat opieki okołoporodowej i warunków w poszczególnych szpitalach. Szpital Medicover został szczególnie doceniony m.in. za troskliwość personelu, poszanowanie praw pacjenta, wsparcie w karmieniu piersią.
Ranking powstaje na podstawie monitoringu oddziałów położniczych w Polsce. Prowadzony jest przez Fundację Rodzić po Ludzku w sposób ciągły od lutego 2018 roku. W zestawieniu szpitali uwzględniane są informacje z ankiet wypełnianych przez kobiety, które rodziły w danym miejscu w ciągu ostatnich trzech lat kalendarzowych. Dane są aktualizowane co 24 godziny.
Szpital Medicover został szczególnie doceniony przez pacjentki za postawę personelu, realizację praw pacjenta, wsparcie w karmieniu piersią, opiekę podczas cesarskiego cięcia oraz kontakt z dzieckiem po narodzinach.
W Szpitalu Medicover dbamy o to, by zapewnić pacjentkom i ich rodzinom wysoki poziom bezpieczeństwa medycznego i komfort pobytu. Szczególnie troszczymy się o intymność pacjentek i właściwą komunikację. Do tej pory na świat przyszło u nas już ponad 6900 dzieci. Pierwsze miejsce w rankingu Rodzić po Ludzku jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, jednak największą radością - to, że tak wiele przyszłych mam decyduje się urodzić w naszym szpitalu
– mówi Anna Nipanicz-Szałkowska, Dyrektor Szpitala Medicover.
W Szpitalu Medicover dostępne są trzy pakiety porodowe oraz dodatkowe usługi, z których może skorzystać przyszła mama, np. konsultacja snu dziecka, spotkanie z psychologiem, czy kurs pierwszej pomocy. Placówka spełnia kryteria II stopnia referencyjności oddziału położniczego oraz oddziału neonatologicznego. Szpital Medicover otrzymał Akredytację Ministerstwa Zdrowia oraz wyróżnienie „Five-Star Maternity Care Award” przyznawane przez Międzynarodową Komisję ds. Zdrowia.
Celem rankingu „Rodzić po Ludzku” jest promowanie szpitali, w których kobieta może urodzić z poszanowaniem jej godności, prywatności, gdzie w najwyższym stopniu przestrzegane są zapisy Standardu Organizacyjnego Opieki Okołoporodowej oraz Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.