e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówW sierpniowym wydaniu magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny, tradycyjnie znajdą Państwo kilka artykułów z zakresu prawa medycznego, dotyczącego zagadnień ginekologicznych oraz artykuły dotyczące leczenia schorzeń ginekologicznych.
Prawne aspekty cięcia cesarskiego – to tytuł publikacji Moniki Drab-Grotowskiej, radcy prawnego, która na podstawie orzeczeń polskich sądów, przedstawia kompendium wiedzy na temat prawnej strony cesarskiego cięcia. Eksperyment medyczny, to kolejny temat prawny. Tomasz Popielski opisał, kiedy możemy stosować eksperymentalne leczenie oraz zaproponował wzór formularza zgody pacjenta na takie leczenie. W uzupełnieniu tego cyklu tematów publikujemy także "Pytania do Prawnika", w których Maciej Gibiński daje odpowiedzi na kolejnych 10 pytań przesłanych do naszej redakcji (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).


Z tematów ginekologicznych uwagę zwraca artykuł lek. Jacka Tulimowskiego będący kompendium wiedzy na temat jodu i jego stosowania w Polsce. Publikujemy także artykuł o wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego w leczeniu liszaja twardzinowego sromu. Uzupełnieniem tej części magazynu jest artykuł z cyklu ginekologii estetycznej pt. Poporodowe uszkodzenia pochwy i krocza.
Zapraszamy do lektury i wykupienia prenumeraty. Jak to zrobić, kliknij tutaj.

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny