Ciężarne z powiatu bytowskiego mogą otrzymać bezpłatnie domowe KTG. Takie rozwiązanie wprowadzono, ponieważ w Bytowie już od kilku miesięcy nie ma oddziału położniczego. Przyszłe mamy muszą szukać pomocy w innych placówkach.
Niejednokrotnie, by dotrzeć do szpitala, pacjentki muszą pokonać kilkadziesiąt kilometrów, co wiąże się z dużym stresem. Dzięki TeleKTG mogą rozstrzygnąć, czy wizyta w szpitalu jest potrzebna. Wystarczy, że zostaną zakwalifikowane do programu.
Program TeleKTG
Za pośrednictwem urządzenia ginekolodzy są wstanie postawić diagnozę, udzielić porady. Jeśli okaże się, że pomoc jest potrzebna, to pacjentka nie tylko trafi szybciej na oddział, ale jednocześnie część diagnostyki i oceny sytuacji jej i dziecka pozwoli wdrożyć najbardziej skuteczne leczenie.
- Od początku deklarowaliśmy, że bez względu na to jak potoczą się losy bytowskiej porodówki, nasze mieszkanki - pacjentki nie pozostaną bez opieki
- podkreślała Beata Hinc, prezes Szpitala Powiatu Bytowskiego.
- Część zadań związanych z opieką okołoporodową realizujemy w poradni ginekologiczno-położniczej, która działa przez 5 dni w tygodniu, pozostałe we współpracy z sąsiednimi placówkami.
- Cieszę się, że szpital w Kościerzynie przygotował projekt realizowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, który jest dedykowany przyszłym mamom i zapewnia im to co w czasie ciąży jest niesłychanie ważne, czyli poczucie bezpieczeństwa
– dodaje Beata Hinc.
Podniesienie poziomu profilaktyki okołoporodowej
- Zdalne rejestrowanie zapisów KTG jest usługą ponadstandardową, która ma na celu podniesienie poziomu profilaktyki okołoporodowej przyszłych mam z powiatu bytowskiego, tym samym zwiększając bezpieczeństwo przebiegu ciąży. Zgodnie z naszym mottem „By zawsze służyć pomocą” w kościerskim szpitalu również jesteśmy przygotowani do przyjęcia pacjentek w trybie planowym i nagłym w ramach pierwszego stopnia referencyjności, oferując najwyższy standard opieki położniczej i ginekologicznej. Zachęcamy do wyboru naszego szpitala, gdzie tworzymy serdeczną i rodzinną atmosferę, by razem z kobietami przeżywać najważniejsze chwile ich życia
– mówi Marzena Mrozek, prezes Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.
Pacjentka samodzielnie przeprowadza badanie KTG, zgodnie z instrukcją użycia i wskazówkami otrzymanymi podczas rejestracji. Sam pomiar trwa 30 min, a następnie zapis badania jest zdalnie przesyłany do centrum monitoringu położniczego.
Dowiedz się więcej - Domowe KTG - Nowy Gabinet Ginekologiczny.
Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Ginekologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.