Wydaliśmy kolejny numer Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Jak zwykle znajdą w nim Państwo sporo artykułów odnoszących się do prawnych aspektów prowadzenia gabinetu ginekologicznego, ale także praktyczny poradnik, jak wybrać odpowiedni kolposkop oraz artykuł dr Mariusza Dudy, wiceprezesa Światowego Związku Implantologów, o problemach z dziąsłami u kobiet w ciąży.

 

Z artykułów prawniczych na pierwsze miejsce wybija się temat odpowiedzialności lekarza zatrudnionego na kontrakcie. W przypadku błędu medycznego, kto ponosi odpowiedzialność tylko lekarz, czy także podmiot leczniczy, który go zatrudnił. Kolejny temat to: odmowa przyjęcia pacjenta. W jakich sytuacjach NFZ uzna, że nasza odmowa była zgodna z prawem. Ostatnio aż roi się od wiadomości, że szpital domówił przyjęcia pacjenta i konsekwencjach tej sytuacji. Warto wiedzieć, kiedy to można zrobić.

Kolejny temat to próba odpowiedzi na pytanie, jak długo pacjent może sobie rościć prawo do odszkodowania za popełniony przez lekarza błąd. Czy tylko trzy lata. Okazuje się, że o wiele dłużej.

Opublikowaliśmy też wyczerpujący artykuł o zasadach i wszystkich prawnych niuansach wystawiania recept. Opisaliśmy wszystkie aspekty począwszy od zwyczajnego wystawienia recepty, poprzez zasady wprowadzania poprawek na receptach do możliwości, jakie niesie ze sobą wystawienie recepty transgranicznej.

Uzupełnieniem tego wydania Nowego Gabinetu  Ginekologicznego jest artykuł o możliwościach otrzymania dotacji unijnych na zakup oprzyrządowania do gabinetu ginekologicznego.

Szczegółowy spis treści znajduje się tutaj.

Zapraszamy do wykupienia prenumeraty Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Jak to zrobić kliknij tutaj.

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny