KURSY PTGP

BIG DEAL 2024

Nie chcę umierać na raka"Nie chcę umierać na raka piersi" to debata z udziałem lekarzy i dziennikarzy medycznych, która odbędzie się 16 kwietnia 2024 r. w Warszawie. Na pytanie "Co można zrobić, by kobiety nie umierały na raka piersi?" odpowiedzą: prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski, dr n. med. Sławomir Mazur, dr n. med. Katarzyna Pogoda, dr n. med. Jacek Tulimowski oraz Ewa Grabiec-Raczak. Debata zostanie nagrana i bezpłatnie dla Państwa udostępniona.


Agenda debaty:

Data: 16 kwietnia 2024 roku
Godziny: 10:00-12.00
Miejsce: Hotel Sheraton Grand ul. Bolesława Prusa 2.

Organizator:

Dr Tulimowski Press Workshops-Warsztaty Naukowe dla Dziennikarzy Medycznych.

Patronat medialny:

• Dr Tulimowski Press Workshops
• redakcja czasopisma „Nowy Gabinet Ginekologiczny”
• e-ginekologia.pl
• East West Media Europe

Tytuł Konferencji:

„NIE CHCĘ UMIERAĆ NA RAKA PIERSI „

Panel dyskusyjny, podczas którego zaproszeni specjaliści postarają się odpowiedzieć na pytanie: Co można zrobić, by kobiety nie umierały na raka piersi?

Poruszane tematy:

• W jaki sposób można zwiększyć świadomość wśród kobiet – czym jest rak piersi, jak można mu zapobiegać, na czym polega profilaktyka. Czy to, co dotychczas robimy jest wystarczające. Jaka może być w tym rola lekarzy, specjalistów (udział w kampaniach edukacyjnych, dostępność dla pacjentek – jak i czy ją można zwiększyć)?
• Działania Systemowe – czy program profilaktyki raka piersi jest skrojony na miarę polskiego społeczeństwa? Dlaczego tak niewiele kobiet zgłasza się na badanie i co można zrobić, by badało się więcej kobiet? Tu ważny aspekt badań genetycznych – czy obecnie są dostępne? Jeśli NIE, to czy coś można zrobić, by to zmienić?
• Gdzie leczyć raka piersi? Czy lepsze są duże centra (czy pacjentki nie są tam „gubione”?), czy raczej mniejsze (wadą jest m.in. rozproszenie specjalistów, pacjentki muszą być pod opieka kilku placówek, np. szukać pomocy psychologa czy rehabilitanta poza „rodzimą” przychodnią)?
• Jakie są obecnie możliwości leczenia raka piersi w Polsce? Czy pacjentki mają dostęp do wszystkich nowoczesnych terapii?

Paneliści

prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, kierownik Kliniki Onkologii Radomskiego Centrum Onkologii, kierownik Kliniki Onkologii i Chorób Piersi CMKP oraz prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Rakiem Piersi.
dr n. med. Sławomir Mazur, Adiunkt Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, Centrum Onkologii w Warszawie
dr n. med. Katarzyna Pogoda, onkolożka z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Warszawie.
Ewa Grabiec-Raczak, Prezeska Zarządu Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum

Prowadzenie konferencji:

Dr Jacek Tulimowski, Dr Tulimowski Press Workshops, specjalista Ginekolog-Położnik, Redaktor naczelny czasopisma „Nowy Gabinet Ginekologiczny” i portalu: e-ginekologia.pl