fotel ginekologiczny jfg 2Poradnia ginekologiczna to jedno z tych miejsc, które kobiety starają się omijać szerokim łukiem, póki tylko jest taka możliwość. Jednak regularne badania i nadzór lekarza są niezbędne dla zachowania prawidłowego stanu dróg rodnych kobiety, a niejednokrotnie tylko szybkie wykrycie zmian w początkowej fazie daje szansę na całkowite wyleczenie i pełną sprawność. Co zrobić, by kobiety odwiedzały gabinet częściej?

Dobre wyposażenie i podejście lekarza to podstawa

Rutynowe badanie ginekologiczne, choć mało inwazyjne i z reguły bezbolesne, należy do najbardziej nielubianych przez kobiety. Nic w tym dziwnego – rozbieranie się przed obcą osobą i obnażanie intymnych części ciała, to dla wielu wstyd nie do pokonania. Niestety uciekanie od ginekologa niesie za sobą fatalne konsekwencje: nie ma szans na wykrycie nieprawidłowości w drogach rodnych kobiety, co nadal w zbyt wielu przypadkach prowadzi do zupełnie bezsensownej śmierci. Niby wszyscy o tym wiedzą, jednak nie każdy bierze sobie do serca to, co w swoim gabinecie może zmienić, by panie nie traktowały wizyty jak kary. Oczywiście najważniejsze jest nastawienie samego lekarza – otwartość, dyplomacja, ciepłe i przyjazne usposobienie to połowa sukcesu. Taki lekarz sprawia, że pacjentka czuje się traktowana poważnie i wzrasta jej poczucie bezpieczeństwa. Druga, niezwykle ważna kwestia to wyposażenie gabinetu. Stara, chłodna farba na ścianach, fotel z popękanym obiciem i podrapanymi elementami metalowymi, a także inne, stare i podniszczone meble sprawiają, że gabinet kojarzy się bardzo negatywnie. Wybierając więc wyposażenie swojego gabinetu, lekarz musi zwrócić uwagę nie tylko na wygląd poszczególnych elementów, ale także na materiały, z jakich są wykonane. Najważniejszy jest oczywiście fotel ginekologiczny. Juventas to jeden z tych producentów, którego produkty warto przetestować.

Dobry fotel ginekologiczny – czyli jaki?

Element wyposażenia gabinetu, jakim jest fotel do badań pacjentek, musi być przede wszystkim wygodny i stabilny. Jego elementy muszą dać się z łatwością regulować, a materiał musi być wytrzymały i jednocześnie łatwy w pielęgnacji – w końcu każdego dnia korzysta z niego przynajmniej kilka kobiet. Materiał musi być więc odporny na uszkodzenia na tyle, by nawet intensywna eksploatacja nie sprawiła, że w krótkim czasie wyglądać będzie on na zużyty. Warto zainwestować w fotel ginekologiczny, na przykład Juventas, z elektryczną regulacją wysokości za pomocą pilota – znacznie ułatwi to korzystanie z niego obu stronom.

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny