e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówNajlepsze programy do prowadzenia e-dokumentacji, prawne kwestie związane z leczeniem eksperymentalnym, diagnostyka zmian rozrostowych w obrębie jajników, hormonalna terapia menopauzalna oraz zestaw pytań i odpowiedzi do naszego redakcyjnego prawnika to, naszym zdaniem, najciekawsze artykuły w najnowszym numerze Nowego Gabinetu Ginekologicznego.
W przededniu zmian prawnych dotyczących prowadzenia dokumentacji, bardzo istotny staje się wybór odpowiedniego programu komputerowego. Na rynku jest wiele propozycji, jest w czym wybierać. Jednak lekarze, którzy nigdy nie korzystali z takich programów, mają nie lada problem. Nasz artykuł jest krótkim przewodnikiem po wszystkich najważniejszych funkcjonalnościach programów do EDM. Z kolei tekst o eksperymencie medycznym jest prawnym spojrzeniem na to zagadnienie. Wszelkie niestandardowe metody leczenia, mogą być podciągnięte pod eksperyment medyczny. Dlatego warto wiedzieć co już jest eksperymentem, a co jeszcze nie.
Szczegółowy spis treści znajduje się tutaj.
Jeśli chcesz wykupić prenumeratę kliknij tutaj.

W tym numerze redaktor naczelny lek. med. Jacek Tulimowski, zachęca wszystkich praktykujących lekarzy do nadsyłania artykułów opisujących przypadki z którymi zetknęli się w czasie swojej praktyki.
List redaktora naczelnego, lek. med. Jacka Tulimowskiego:
Oddaję w Państwa ręce kolejny numer Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Rok 2017 jest dla Redakcji bardzo ważny. Chcielibyśmy, aby Nowy Gabinet Ginekologiczny stał się pismem „Wszystkich Ginekologów”, dlatego zapraszam Państwa do współpracy redakcyjnej.
Artykuły poglądowe, opisy przypadków, prace kazuistyczne, własne doświadczenia terapeutyczne prosimy przesyłać na nasz adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (schemat artykułu, rodzaj zdjęć, rozdzielczość znajdą Państwo na naszej stronie).
Przesłane prace, po akceptacji Rady Naukowej będą publikowane na łamach naszego pisma.
W związku z dużym zainteresowaniem diagnostyką ultrasonograficzną w zakresie
ginekologii i położnictwa chcemy stworzyć bazę najciekawszych przypadków, popartych zdjęciami wraz z komentarzem klinicznym (przy komentarzu prosimy o dane autora: imię i nazwisko, stopień naukowy, nazwa placówki - gabinetu).
Tak wspólnie stworzona baza, opatrzona krótkimi komentarzami, będzie dla czytelników NGG swoistą encyklopedią patologii ultrasonograficznych w ginekologii i położnictwie powstałą na unikatowym materiale przesłanym przez Naszych Czytelników.
Zachęcam do współpracy, zdjęcia wraz z krótkim komentarzem klinicznym proszę przesyłać na nasz redakcyjny adres mailowy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny