W Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu pojawiła się nowoczesna pracownia RTG. Nowe urządzenie będzie służyło pacjentkom szpitala i wszystkim mieszkankom województwa. Nowy nabytek w znaczący sposób ma poprawić jakość diagnostyki obrazowej.
Jest to bezpośrednie przejście z tradycyjnej radiologii na technologię cyfrową. Urządzenie ułatwi również wykonywanie badań u pacjentów mniej sprawnych ruchowo. – Stół zniża się do 43 cm nad podłogą, co bardzo ułatwi nam pracę, a osobom niepełnosprawnym korzystanie z urządzenia. Aparat RTG będzie służył pacjentkom ze schorzeniami ginekologicznymi – mówi Anna Kaczmarczyk, kierownik pracowni RTG. Co miesiąc każdym pracownia RTG wykonuje około tysiąca takich badań. Pracownia została również wyposażona w oprogramowanie związane z obsługą pracowni RTG. Uruchomiono system do prowadzenia konsultacji oraz udostępniania badań pacjentom. Pacjenci otrzymają wyniki natychmiast po jego zatwierdzeniu przez lekarza.
– Tak nowoczesne urządzenie zapewnia bezpieczeństwo, zarówno dla pracowników jak i pacjentów. To doskonały przykład współpracy strony rządowej i samorządu w kwestii bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców województwa. Szpital na bieżąco przechodzi inwestycje, to kolejna z nich. Warto wspomnieć, że niedawno oddaliśmy wyremontowane całe piętro placówki. Wszystkim nam zależy, aby mieszkańców naszego regionu było jak najwięcej – zauważa Zuzanna Donath – Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.
Urządzenie kosztowało 1,7 mln złotych. W tej kwocie mieści się 250 tysięcy złotych na zakup oprogramowania, które znacznie usprawnia pracę i zmniejsza ruch pacjentów. Dzięki niemu możliwe jest przesyłanie zdjęć bezpośrednio do pacjenta lub jednostki, która skierowała na badanie.
____________________________
Dowiedz się więcej:
Więcej artykułów w "Nowy Gabinet Ginekologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.