2406 zakopane app ban 600x100

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

Prof. Wielgoś - WUMTylko do końca bieżącego roku w I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM będzie pracował prof. Mirosław Wielgoś. Z kliniki odchodzi też 14 innych lekarzy – podaje Gazeta Wyborcza. Przypomnijmy, że prof. Mirosław Wielgoś wygrał konkurs na stanowisko kierownika I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którą prowadził od 2010 r. Ale to nie on od 1 października pełni tę funkcję.

Rektor WUM, prof. Zbigniew Gaciong, zdecydował powierzyć ją drugiemu kandydatowi, prof. Arturowi Ludwinowi. To sprawiło, że powstał sprzeciw prof. Wielgosia i części zespołu kliniki.

Poszło o „wizje rozwoju kliniki”


- Skoro istniała formalna przeszkoda, uniemożliwiająca powołanie mnie na stanowisko, logiczne byłoby jej ujawnienie już w trakcie postępowania konkursowego. Kwestia ta nie została również podana przez Rektora w trakcie rozmowy ze mną – dowiedziałem się wtedy, że „wizja rozwoju Kliniki", przedstawiona przez mojego kontrkandydata, była w ocenie Rektora „bardziej interesująca" niż moja i "korzystniejsza dla Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego".
Informacja o przeszkodzie formalnej nie pojawiła się także w odpowiedzi Rektora, udzielonej Pracownikom I Kliniki Położnictwa i Ginekologii – czytamy w oświadczeniu profesora Wielgosia. Ostatecznie decyzja ta doprowadziła do odejścia z niej specjalisty.

Co dalej z prof. Wielgosiem?

Profesor Wielgoś na razie nie zdradza, jakie ma plany zawodowe i gdzie będą mogły znaleźć go jego pacjentki. To jeszcze za wcześnie, by o tym mówić – mówi prof. Wielgoś. Wśród czternastu medyków, którzy wraz z profesorem złożyli wypowiedzenia, są różni specjaliści: ginekolodzy-położnicy, perinatolodzy, neonatolodzy.
Przypomnijmy, że prof. Wielgosiowi udało się w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka zbudować zespół specjalistów, który leczy najcięższe wady płodu. Oferuje również pacjentkom wszystkie dostępne obecnie na świecie możliwości terapii prenatalnej. – Mogę zapewnić, że wszystkie nasze pacjentki i mali pacjenci dostaną opiekę, niezależnie od tego, kto będzie zatrudniony w naszym szpitalu. W miejsce lekarzy, którzy zdecydowali się złożyć wypowiedzenia, zatrudniamy i będziemy zatrudniać kolejnych, bo rynek specjalistów w Warszawie i w Polsce nie jest przecież zamknięty. Pacjentki z pewnością nie ucierpią na tych zmianach – przekonuje prof. Tomasz Kuczur, prezes zarządu UCZKiN.

Dowiedz się więcej - Prof. Wielgoś - WUM - Nowy Gabinet Ginekologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Ginekologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.