Na rynku dostępne są najróżniejsze produkty stworzone z myślą o kobiecej higienie intymnej. Do najpopularniejszych z nich zalicza się wkładki higieniczne oraz podpaski. Czym są tego typu wyroby i jaka jest między nimi różnica?
Wkładki higieniczne a podpaski
Wkładki higieniczne to świetne rozwiązanie dla kobiet, które chcą się czuć świeżo i pewnie. Produktów tego typu używać można codziennie. Nie tylko chronią one bieliznę, lecz wchłaniają także wydzielinę z pochwy oraz pot. Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno podczas długich dni poza domem, jak i podróży. Stosować można je także podczas menstruacji, jako dodatkowa ochrona poza tamponem. Wkładki higieniczne występują w różnych wersjach – od cienkich i elastycznych, po długie i bardzo chłonne. Są one cieńsze, węższe oraz krótsze od podpasek. Ich zadaniem jest wchłanianie wydzieliny i wilgoci, podpasek natomiast – krwi menstruacyjnej. W związku z tym, te drugie muszą być zarówno grubsze, szersze, jak i dłuższe.
Wkładki higieniczne i podpaski przy problemach z nietrzymaniem moczu
Z myślą o kobietach borykających się z problemem nietrzymania moczu, stworzono specjalne wkładki higieniczne oraz podpaski. Szeroką ich gamę znaleźć można na przykład na stronie http://www.tena.pl/. Wkładki tego typu dobrze sprawdzą się przy lekkim nietrzymaniu moczu jako, że zapewniają szybsze wchłanianie i bardziej suchą powierzchnię niż ich tradycyjna wersja. Podpaski te są natomiast bardziej chłonne, bezpieczne i wygodne. Stosować można je zarówno przy średnim, jak i dużym nietrzymaniu moczu. Dzięki dopasowanej do kształtu ciała budowie, gwarantują one komfort i dyskrecję. Poszczególne ich modele różnią się od siebie zarówno strukturą, jak i stopniem chłonności.
Inne sposoby na radzenie sobie z nietrzymaniem moczu
Wkładki higieniczne czy podpaski to nie jedyny sposób na radzenie sobie z problemem nietrzymania moczu. Warto z wyeliminować z naszej diety napoje gazowane, mleko, cytrusy, czekoladę, alkohol, kofeinę oraz ostre przyprawy, które mogą drażnić pęcherz. Groźne są także substancje zawarte w dymie papierosowym – uszkadzają one bowiem unerwienie zwieracza. U osób z nadwagą niezbędna może okazać się także redukcja wagi – dodatkowe kilogramy powodują zwiększony nacisk na drogi moczowe.
Bardzo ważne są także regularne ćwiczenia mięśni Kegla, które robić można przez cały dzień, nawet podczas wykonywania czynności takich, jak jazda samochodem czy praca przy biurku. Trening tego typu opiera się o zaciskanie mięśni tak, jak gdybyśmy chcieli zatrzymać strumień moczu. Po kilku sekundach rozluźniamy je i powtarzamy 10 razy. Ćwiczenia te wykonywać można zarówno w pozycji stojącej, siedzącej, jak i leżącej. Najlepiej, aby trening robić 3 razy dziennie, codziennie.