Najnowsze badania wskazują, że karmienie piersią może obniżyć ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera u kobiet. Prawdopodobnie mają znaczenie hormony, które organizm matki wytwarza w czasie karmienia. Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge przebadali w sumie 81 kobiet pochodzących z Wielkiej Brytanii.

Lekarz ma prawo i obowiązek poszerzania wiedzy medycznej. W każdym czteroletnim okresie rozliczeniowym powinien zdobyć minimum 200 punktów. Pomimo, że za brak uzbieranych punktów nie przewidziano konsekwencji dla lekarzy, to nieuzyskanie niezbędnego minimum zostaje odnotowane w okręgowym rejestrze lekarzy.

W jakim stopniu i kiedy lekarz bierze odpowiedzialność za ewentualne powikłania u pacjenta? Według prawa, powikłanie to niepożądane następstwo-dolegliwość spowodowana wyborem danego sposobu diagnozowania lub leczenia. Lekarz ma obowiązek poinformować o możliwym ryzyku, bo pacjent ma prawo do informacji o możliwych następstwach zastosowania lub zaniechania danej formy leczenia.


W związku z wprowadzeniem komputerowej bazy danych na całym świecie, również w Polsce pojawiają się nowe określenia takie jak e-health oraz e-medycyna. Elektroniczne recepty i internetowa baza pacjentów zgodne z prognozami przyniesie oszczędności - choć samo wprowadzenie takiego systemu jest bardzo kosztowne. Podniesie jednak jakość usług i pozwoli na łatwiejszy dostęp do informacji o własnym leczeniu.

Lekarze aby zarejestrować prywatną działalność wcale nie muszą dokonać opłaty za wpis do rejestru przedsiębiorców. Ostatnio lekarze otrzymują korespondencję sugerującą konieczność dokonania takiej opłaty. Są to tylko oferty handlowe, które wcale nie są obowiązkowe. Niestety lekarze często łapią się w tę pułapkę. Jak tego uniknąć?

Co trzeci mieszkaniec dużego miasta sięga po suplementy diety. Niektóre z nich wzbudzają zastrzeżenia lekarzy. Czy w świetle tych zarzutów preparaty witaminowe dla ciężarnych są bezpieczne?

Lekarz wraz ze swoją pacjentką powinien przygotować plan porodu. Wiosną 2011 wprowadzone zostały nowe standardy dotyczące porodów. Teraz trzeba będzie stosować się do listy życzeń pacjentek, które wskażą je w swoich planach.

Jedna tabletka zawiera 100 mg wyciągu z nasion soi (w tym 26 mg zespołu izoflawonów przeliczonych na genisteinę) oraz substancje pomocnicze: celulozę mikrokrystaliczną, poliwinylopyrolidon, stearynian magnezu, hydroksypropylo-metylocelulozę, talk oraz glicerynę.

LaciBios femina zawiera wyjątkową kompozycję 2 starannie dobranych szczepów bakterii kwasu mlekowego, które pomagają przywrócić i utrzymać prawidłową florę bakteryjną układu moczowo-płciowego kobiety. Fizjologiczna mikroflora układu moczowo-płciowego jest zróżnicowana w poszczególnych okresach życia kobiety i ściśle uzależniona od jej zdrowia, aktywności i wieku.

 

Kryzysowa sytuacja jaką jest menopauza, to naturalny okres w życiu kobiety. Tak jak w przyrodzie zachodzą zmiany zgodnie z rytmem wegetacyjnym roślin, tak samo kobieta przechodzi przez kolejne etapy swojego życia. Menopauza nie jest więc chorobą, lecz zjawiskiem fizjologicznym, zgodnym z naturalnym cyklem życia. Po prostu trzeba zaakceptować ten fakt, ale niekoniecznie dokuczliwe objawy wywołane niedoborem estrogenów, jak uderzenia gorąca czy kłopoty ze snem. Uzupełnienie niedoboru estrogenów w organizmie likwiduje je. Fitoestrogeny są estrogenami pochodzenia roślinnego. Natura sama znalazła rozwiązanie.

Suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Strukturalne kwasy tłuszczowe wspomagające prawidłowy rozwój mózgu i oczu dziecka. Zapobiega niedoborom wielonienasyconych kwasów tłuszczowych u kobiet w ciąży i karmiących. Mumomega jest jedynym na polskim rynku preparatem, zawierającym unikalne połączenie specyficznych kwasów omega-3 i omega-6 ważnych przed, w czasie i po ciąży zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

Jak dowodzą badania kliniczne, skutecznym sposobem na zaparcia w ciąży i alternatywą dla przyszłych mam jest Błonnik GNN (glukomannan) zawarty w preparacie DICOMAN. W naturalny sposób przywraca on równowagę fizjologiczną wypróżnień. Dodatkowo, dzięki zwiększaniu objętości aż o 200 razy, wypełnia żołądek zmniejszając uczucie głodu i - co za tym idzie - pozwala na kontrolę masy ciała w ciąży.

Niektóre kobiety mogą mieć problemy z przyswajalnością kwasu foliowego, zmniejszającego ryzyko wystąpienia wad układu nerwowego u dzieci. Przyszłe mamy są coraz bardziej świadome roli kwasu foliowego i zwracają uwagę na sposób odżywiania w trakcie ciąży. Obecnie na polskim rynku dostępne są już preparaty zawierające aktywne formy folianów, które są lepiej przyswajalne przez organizm niż kwas foliowy.

Prawidłowy poziom kwasu foliowego i żelaza w organizmie jest niezwykle ważny zwłaszcza dla przyszłych matek i ich nienarodzonych dzieci. Ale do tego stanu należy się odpowiednio przygotować. Pomocny może okazać się suplement diety FemiFeral firmy ASA.

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny