PRAWO DLA GINEKOLOGÓW
loading...
PYTANIA DO PRAWNIKA
AKTY PRAWNE
INTERPRETACJE PRAWNE

Medyczne sprawozdania

 

Lekarz, jako przedsiębiorca prowadzący własną działalność, ma szereg obowiązkowych sprawozdań do złożenia w ciągu roku kalendarzowego. Sprawozdania można podzielić na: związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i te związane z wykonywaniem zawodu lekarza.

 

Możliwości techniczne aparatów ultrasonograficznych

Lekarze ginekolodzy mają do dyspozycji wiele metod, które umożliwiają coraz szybszą i skuteczniejszą diagnozę pacjentki. Nowoczesne technologie pozwalają na udoskonalenie badań ginekologicznych i wykonywanych zabiegów. Jednym z najpopularniejszych urządzeń diagnostyki obrazowej jest ultrasonografia (USG). Metoda ta wykorzystuje zjawisko odbicia fali ultradźwiękowej na granicy ośrodków o różnych gęstościach. Podstawowa część badania USG prezentowana jest jako obraz dwuwymiarowy. Pozwala na wizualizację struktur wewnętrznych organizmu w sposób nieszkodliwy dla pacjentki, nieinwazyjny, bez konieczności wykonywania zabiegu i podawania środków kontrastowych.

 

Kriochirurgia ginekologiczna

Kriochirurgia ginekologiczna jest metodą leczenia krwawień, nadżerek i upławów. Jest bezbolesna, bezkrwawa i bezpieczna, co daje jej przewagę nad innymi metodami. Jeśli dodamy do tego nowe technologie produkcji tych narzędzi, to nic dziwnego, że lekarze coraz częściej wybierają tę metodę.

 

A lekarz siedzi i…

Lekarz nie tylko leczy, ale tworzy dokumentację. Musi on pamiętać o wpisaniu imienia i nazwiska pacjenta na każdej stronie dokumentacji, o ponumerowaniu wszystkich stron i poukładaniu ich w kolejności. Może mu w tym pomóc firma zewnętrzna. Od lipca 2011 r. obowiązuje nowe rozporządzenie MSWiA w sprawie dokumentacji medycznej.

 

Mycie powierzchni

W profilaktyce zakażeń ochrony zdrowia bardzo istotną sprawą jest utrzymywanie wszystkich powierzchni gabinetu lekarskiego w idealnej czystości.

 

Odpowiedzialny gabinet

Zwiększenie świadomości prawnej społeczeństwa jest źródłem wzrostu roszczeń odszkodowawczych pacjentów. Prowadzenie gabinetu nierozerwalnie związane jest nie tylko z ryzykiem gospodarczym, ale także prawnym. Liczne obwarowania prawne wynikają z faktu, że codzienna praca gabinetu dotyczy dwóch najważniejszych dóbr chronionych prawem, czyli życia i zdrowia człowieka. To powoduje wiele sytuacji, w których potencjalnie niegroźna sprawa może zakończyć się pozwem ze strony pacjenta.

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny