Zgody na leczenie ginekologiczne i konsekwencje nie posiadania zgód, to najważniejszy temat najnowszego, tegorocznego numeru Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Prawne spojrzenia na reklamę gabinetu ginekologicznego oraz Kalendarium Lekarza Ginekologa to kolejne, warte Państwa uwagi, artykuły.

 

Szczegółowo omawiamy wszelkie przypadki, w których zgody muszą zostać podpisane przez pacjentów i opisujemy na jakie konsekwencje naraża się lekarz, jeśli nie zadba o „papierkowe” formalności. Drukujemy też przykładowe formularze zgód, które mogą być wykorzystane w Państwa poradni.

Kolejny temat to formy reklamy gabinetu ginekologicznego. Niektóre gabinety można reklamować, inne niestety nie. Czy mogą Państwo reklamować swój gabinet, odpowiedź znajduje się w najnowszym wydaniu Nowego Gabinetu Ginekologicznego.

W naszym nowym cyklu – Pytania do Prawnika – odpowiadamy na trzy pytania:

  1. Czy to prawda, że według obowiązujących przepisów prawnych pacjent może otrzymać oryginał dokumentacji?
  2. Czy w każdym przypadku pacjent powinien dostać kopię dokumentacji bez względu na to, jak dawno było zakończone leczenie?
  3. W jakich przypadkach możemy zrezygnować z kontynuowania leczenia?

W tym wydaniu znajdą też Państwo – Kalendarium lekarza ginekologa. Jest to spis wszystkich istotnych dat i informacja do kiedy i gdzie trzema złożyć dany formularz potwierdzający działalność gabinetu ginekologicznego. Jest tego naprawdę sporo. Warto zapoznać się z tym terminarzem. Jest to zestawienie dat przygotowane przez naszych prawników specjalnie na potrzeby lekarzy ginekologów.

Z tematów czysto medycznych szeroko opisaliśmy dostępne na naszym rynku mammografy oraz poruszyliśmy kwestię diety kobiety w ciąży.

To oczywiście tylko najważniejsze tematy Nowego Gabinetu Ginekologicznego.

Spis treści znajduje się tutaj

Jeśli chcą Państwo zamówić prenumeratę, a warto, trzeba kliknąć tutaj

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny