Ukazał się pierwszy w 2014 roku numer Nowego Gabinetu Ginekologicznego. Tradycyjnie znajdą w nim Państwo kolejny zestaw tablic sanitarnych. Tym razem publikujemy tablice przygotowane na podstawie rozporządzenia w sprawie przeciwdziałania zakłuciom. Nigdy wcześniej takie tablice w gabinetach nie były wymagane. A od zeszłego roku ich posiadanie to konieczność.

 

Opisaliśmy też wszystkie niuanse wdrożeń e-dokumentacji. Niby obowiązek został odłożony do 2017 roku, ale... Sanepid rozpoczął kontrolę ksiąg przyjęć. Przygotowanie tej dokumentacji bez odpowiedniego programu może być trudne.

Na prośbę naszych czytelników powtórzymy również formularz planu porodu . Od początku 2012 roku wysyłając pacjentkę na oddział położniczy powinnyśmy wraz z nią przygotować plan porodu, tak aby personel oddziału wiedział jakie pacjentaka ma preferencje. Przygotowanie planu porodu jest ustawowym obowiązkiem lekarza prowadzącego ciąże. Jego brak może skutkować problememi, szczególnie w dobie pewnej "nagonki" na ginekologów po kilku nagłośnionych przez media komplikacjach podczas porodów.


Koleiny temat to Sanepid. Znów zaczęły się kontrolę tylko pozornie związane z tym co Sanepid powinien kontrolować. np. poprawność oceny realizowania wymogów postępowania w zakresie substancji chemicznych , ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy. Opisaliśmy jak przygotować się na taką kontrolę.

Poruszyliśmy też temat ochrony danych osobowych w placówce medycznej. Jest wiele kontrowersji w tym zakresie. Czy wolno wywoływać pacjentów po nazwisku, jak zabezpieczyć karty zdrowia, jak komunikować się z pacjentem. Te tematy porusza prawnik specjalizujący się w prawie medycznym. 

Oczywiście to tylko wybrane zagadnienia, poruszane w tym numerze. Znajdują się w nim również nowości ze świata ginekologii, podsumowanie wielu badań prowadzonych przez różne instytuty naukowe na całym świecie, a także bardzo ciekawy tekst - jakie dokumenty powienien mieć autoklaw, aby mógł działać w gabinecie.

Spis treści znajdziesz tutaj

 

Nasze czasopismo jest indeksowane w Index Copernicus, więc za prenumeratę przysługują punkty edukacyjne.


Jeśli chcesz kupić prenumeratę na 2014 rok  kliknij tutaj 

Zapraszamy też do wykupienia prenumeraty archiwalnej obejmujacej wszystkie numery z 2013 roku. Szczegóły tej promocji tutaj.

Za prenumeratę można zapłacić kartą płatniczą lub przelewem.

Aby zamówić "papierową" prenumeratę NGG-u, należy wpłacić na podane poniżej konto 78 lub 138 zł lub zapłacić kartą klikając w przycisk Kup teraz

    • 78 zł to opłata za roczną prenumeratę NGS-u. (6 numerów pisma)

    • 138 zł koszt prenumeraty dwuletniej. (12 numerów pisma)

Numer konta:

Kredyt Bank S.A. VII oddział w Warszawie, filia nr 3

80 1500 1865 1218 6013 2651 0000

SPS, ul. Modzelewskiego 67 / 4

02-679 Warszawa

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny