e-ginekologia.pl - portal dla lekary ginekologówW 2018 roku wzrośnie stawka zryczałtowanego podatku, który muszą płacić lekarze. Podatek dla lekarzy będzie wynosił 15,10 zł za każdą przepracowaną godzinę, ale nie więcej niż 1694,40 zł. Wysokość stawek podało Ministerstwo Finansów.


Oczywiście nowy wymiar podatków dotyczy tylko tych lekarzy, którzy rozliczają się z fiskusem w formie ryczałtu. Stawki te corocznie są korygowane. Chodzi o dostosowanie ich do poziomu odpowiadającemu, podawanej przez GUS, zmianie cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszych trzech kwartałów roku poprzedzającego rok podatkowy. W 2017 roku zanotowano okres stabilizacji, jednak w 2018 stawki wzrosną.
Lekarz pracujący do 48 godz. miesięcznie zapłaci podatek w wysokości 15,10 zł za każdą przepracowaną godzinę. Jeśli lekarz pracuje więcej (pomiędzy 48 a 96 godz. miesięcznie) zapłaci 724,80 zł plus dodatkowo 20,20 zł za każdą przepracowaną godzinę, ponad 48 godzin swojej pracy w danym miesiącu. Natomiast jeśli pracuje ponad 96 godz. miesięcznie, zapłaci podatek w wysokości 1694,40 zł, bez względu ile czasu spędził w gabinecie.
Dla niektórych lekarzy rozliczanie się w takiej formie może wydać się korzystne. Nie płaca oni bowiem żadnego innego podatku, bez względu na zarobione kwoty. Lekarze, którzy w 2018 roku chcą rozliczać się w formie karty podatkowej, muszą do 20 stycznia we właściwym urzędzie skarbowym złożyć wniosek. Należy to zrobić na druku PIT 16.
Obowiązek złożenia odpowiednich druków dotyczy również osób, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą.

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny