e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówAż 18 proc. wizyt u ginekologów umawianych jest przez Internet. Głównie robią to kobiety w wieku 25-34 lata, z dużych miast, aktywne zawodowo, które często korzystają z internetu. Również ta grupa najczęściej zwraca uwagę na opinię o lekarzach znajdujące się na forach internetowych.

 

Lekarze ginekolodzy (18 procent) znaleźli się na pierwszym miejscu wśród wszystkich specjalności, której najczęściej szukają pacjenci za pośrednictwem portali internetowych. Na drugim miejscu znaleźli się lekarze stomatolodzy (8,4 proc.). Osoby, które korzystają z Internetu przy rejestracji wizyt są aktywne zawodowa, mają środki finansowe, które przeznaczają na prywatną opiekę medyczną. Osoby z tej grupy cechuje również niechęć do spędzania czasu na oczekiwaniu w kolejkach do lekarzy.
Tak zwani pacjenci „3.0” mieszkają w dużych ośrodkach miejskich, centrach życia gospodarczego w danym kraju. W Polsce są to: Warszawa (29,7%), Kraków (8,3%) i Wrocław – 7,1%.
Badanie zostało przeprowadzone w 2016 roku w sześciu różnych krajach (Włochy, Polska, Turcja, Hiszpania, Meksyk i Brazylia). Analizę przeprowadzono na podstawie wyników badania danych pochodzących z platform należących do Grupy DocPlanner (w tym portal ZnanyLekarz.pl).

Sprzęt Ginekologiczny

loading...
Sprzęt ginekologiczny